Rodzaje acai

Jagody acai berry pochodzą z Ameryki Południowej. Sławę zdobyły jako suplementy diety o właściwościach odchudzających, oczyszczających, leczniczych i odżywczych. Ekstrakt z jagód acai zachowuje wszystkie właściwości prozdrowotne i pokarmowe świeżych owoców. Jest on pozyskiwany w procesie liofilizacji – specjalnej procedurze suszenia bez utraty pierwotnych właściwości. Owoce acai berry zawierają cenne dla zdrowia przeciwutleniacze, witaminy, aminokwasy, minerały, pierwiastki śladowe oraz nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3, 6 i 9.

Suplementy diety z ekstraktem z jagód acai mają różne przeznaczenie; do oczyszczania organizmu z wolnych rodników i toksyn, w terapii odchudzającej, w profilaktyce schorzeń oraz jako remedium na szereg chorób i dolegliwości. Produkty uzupełniające dietę z wyciągiem z acai berry występują pod wieloma postaciami – w formie powlekanych kapsułek, tabletek, proszku, suszu, soków, koktajli, a nawet kaw z dodatkiem jagód acai.

Konkretny preparat z wyciągiem z jagód acai powinniśmy dobierać do swoich indywidualnych potrzeb w zależności od intensywności i celu kuracji. Siła działania danego środka jest zależna przede wszystkim od stężenia ekstraktu z jagód acai. Stężenie wyciągu z acai berry w poszczególnych suplementach diety mieści się w przedziale od 300 mg do 3000 mg.

Najwyższym stężeniem ekstraktu z jagód acai charakteryzują się koktajle oraz tabletki i powlekane kapsułki – wśród oferowanych na rynku produktów zachodzi następująca zależność: wraz ze wzrostem stężenia jagód acai berry w formule preparatu zwiększa się także jego intensywność i efektywność działania. Z wysokim stężeniem ekstraktu z owoców acai berry idzie w parze wzrost ceny, jednak za wysoką skuteczność warto zapłacić więcej.

Kolejną formą preparatu z dodatkiem jagód acai jest proszek, uzyskiwany przez proces drobnego mielenia suszu tych owoców. Proszek ten jest przeznaczony do rozpuszczenia w wodzie. Autentyczność sproszkowanych jagód acai potwierdza atest dla produktów sypkich, znajdujący się na zabezpieczonym plombą opakowaniu.

Jeżeli chodzi o soki z wyciągiem z acai berry, często stanowią one połączenie jagód acai z innymi związkami – takimi jak kofeina, l-karnityna, zielona herbata czy chrom. Oryginalne soki z jagód acai mają kolor ciemnopurpurowy, są konfekcjonowane w butelkach szklanych, a nie plastikowych. Sok uzyskiwany z acai berry jest dostępny w sprzedaży w różnych objętościach.

Na koniec jeszcze inny produkt odchudzający dla osób ceniących komfort, dla których przyrządzanie koktajli czy rozrabianie proszków z jagód acai jest zbyt czasochłonne – Acai Berry Coffee – odchudzająca kawa Arabica z ekstraktem z acai berry. Stanowi ona połączenie przyjemności z efektywnym działaniem redukującym masę ciała.

Dodaj komentarz