Oczyszczanie organizmu

W dzisiejszych czasach nie sposób jest uniknąć ekspozycji na szkodliwy wpływ zanieczyszczeń, obecnych zarówno w otaczającym nas środowisku, jak i w powszechnie rozprowadzanej, wysoko przetworzonej żywności. Na chwilę obecną nie jesteśmy niestety w stanie całkowicie zapobiegać przedostawaniu się toksyn do naszego organizmu, ponieważ znajdują się one praktycznie wszędzie – w powietrzu, którym oddychamy, w pokarmach, w wodzie i w glebie. Szkodliwe substancje mogą przedostawać się do naszego ustroju drogą oddechową, przez skórę jak i przez układ pokarmowy. Toksyny, które przedostały się do organizmu gromadzą się w kościach, skórze, włosach i paznokciach. Mogą one uszkadzać komórki i wpływają negatywnie na wygląd naszej skóry, zwłaszcza cery – pojawiają się na niej wypryski i stany zapalne, którym towarzyszy łamliwość paznokci, do objawów tych dochodzą także objawy dotyczące kondycji ogólnej, takie jak zmęczenie, osłabienie i obniżenie koncentracji. Kumulowanie się toksyn w organizmie znacznie obniża jego odporność. Co wobec tego można zrobić, aby oczyścić swoje ciało z tych szkodliwych substancji? Jaką dietę oczyszczającą najlepiej wybrać? Z pomocą w rozwiązaniu tego istotnego problemu przychodzą nam suplementy diety z jagód acai, które dają szansę detoksykacji organizmu. Dzięki zawartości znacznych ilości antyoksydantów, witamin, niezbędnych do prawidłowego przebiegu przemian metabolicznych pierwiastków śladowych oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3, 6 i 9 działają one na wiele sposobów jednocześnie, głównie jako tzw. zmiatacze wolnych rodników, dzięki którym hamowane jest starzenie się komórek i ograniczane jest ryzyko prowadzących do powstawania nowotworów mutacji DNA.

Południowoamerykańskie jagody acai są znane z wielu swoich właściwości prozdrowotnych, energetycznych, odżywczych i oczyszczających. Oczyszczanie organizmu za pomocą preparatów z wyciągiem z jagód acai pozwala na pozbycie się z ustroju wielu szkodliwych substancji, takich jak wspomniane już wolne rodniki i toksyny, które mogą zaburzać przemianę materii, a także prowadzić do rozwoju chorób ogólnoustrojowych. Acai berry zawdzięczają swoje właściwości ochronne sporym zawartościom przeciwutleniaczy, które wykorzystywane są w naszym organizmie do wiązania powstających każdego dnia wolnych rodników, które działają negatywnie na poziomie komórkowym. Zbadano, że to właśnie jagody acai są owocami o najwyższej pojemności przeciwutleniającej – ORAC (ang. Oxygen Radical Absorbance Capacity) dla jagód acai wynosi 1026 – czyli mają one ponad dwudziestokrotnie wyższy wskaźnik antyoksydacyjny niż winogrona, które uchodziły dotychczas za owoce o najwyższej pojemności antyutleniającej. Im większy wskaźnik ORAC, tym więcej szkodliwych wolnych rodników, które mogłyby uszkadzać nasz materiał genetyczny, jest inaktywowana.

Suplementy diety z jagód acai mają podwyższoną zawartość błonnika, który stymuluje jelita do częstszych skurczów robaczkowych i przyspiesza pasaż pokarmu przez przewód pokarmowy, gwarantując regularne wypróżnienia. Jest to bardzo istotne, ponieważ w ten sposób możliwe jest bezpiecznie i skuteczne oczyszczanie organizmu z substancji szkodliwych, które – jak wiadomo – zagrażają zdrowiu. Błonnik zawarty w jagodach acai zmniejsza łaknienie – działanie minimalizujące uczucie głodu osiągane jest przez to, że celuloza pęcznieje pod wpływem wilgotnego środowiska, które występuje w przewodzie pokarmowym. Zwiększenie objętości treści pokarmowej powoduje rozciągnięcie ścian żołądka, w których rozmieszczone są receptory, przesyłające do ośrodka sytości w mózgu sygnał o wystarczającej ilości pokarmu, co wywołuje w odpowiedzi hamowanie aktywności ośrodka głodu. Oczyszczanie organizmu za pomocą jagód acai jest bezpieczne – jest to produkt w pełni naturalny. Podczas terapii detoksykacyjnej organizmu za pomocą suplementów diety z wyciągiem z jagód acai nie występują zazwyczaj skutki uboczne (pod warunkiem przestrzegania zalecanych dawek), jednakże zażywanie preparatów z jagód acai berry w dawkach znacznie większych niż dawki zalecane może wywołać przejściowe problemy związane z przewodem pokarmowym, takie jak biegunka, czy wzdęcia.

One thought on “Oczyszczanie organizmu

  1. oczyszczanie Post author

    Czy acai berry na prawdę pozwalają oczyścić organizm z toksyn. Czy ktoś z odwiedzających tą stronę stosował tabletki acai berry 900 i potwierdzi właściwości oczyszczające?

Dodaj komentarz