Proszek acai berry

Jagody acai berry stały się w ostatnim czasie bardzo popularne w Europie, także w Polsce. Pomimo tego, że nie są u nas dostępne jako nieprzetworzone owoce zakup preparatu na ich bazie jest zalecany. Suplementy diety na bazie jagód acai występują w różnych postaciach farmaceutycznych, dlatego istnieje możliwość doboru preparatu według własnego uznania.

Ciekawą propozycją dla osób zainteresowanych uzupełnieniem codziennej diety, w szczególności odchudzającej i oczyszczającej organizm, są suplementy diety z wyciągiem z jagód acai pod postacią proszku. Stężenie ekstraktu z jagód acai jest w nim bardzo wysokie – z 4 kg jagód acai berry powstaje – po poddaniu ich technologii liofilizacji (procesowi suszenia bez utraty pierwotnych właściwości odżywczych i prozdrowotnych) – 1 kg ekstraktu, z którego następnie produkowany jest wspomniany proszek. Zapewnia to wysoką jakość produktu trafiającego do konsumenta. Jak wiadomo jakość idzie w parze ze skutecznością, a właśnie tego oczekujemy decydując się na wspomaganie kuracji odchudzającej.

Suplement diety z owoców acai w postaci proszku służy do rozpuszczenia – w wodzie lub mleku. Istnieje cały szereg przepisów kulinarnych na przyrządzanie proszku z jagód acai w połączeniu z innymi produktami. Proszek z owoców acai można przykładowo spożywać wymieszany z musli. Stanowi to ciekawy pomysł na zdrowe śniadanie, który przy tym nie wymaga dużej ilości czasu. Nabywając sproszkowane jagody acai otrzymamy wraz z nimi szeroką gamę propozycji ich przyrządzenia w smaczny sposób. Proszek z owoców acai można wymieszać z mlekiem lub świeżo wyciśniętym sokiem jabłkowym i bananami. Inna propozycja posiłku z dodatkiem jagód acai to sorbet przyrządzony z bananów, obranych jabłek, proszku z acai berry oraz soku z limetki lub cytryny. Jak widać stosowanie uzupełnienia diety redukcyjnej nie musi być monotonne – przygotowując posiłki oparte na zdrowych produktach i proszku z acai berry motywujemy się do dążenia do zdrowej i szczupłej sylwetki. Poza tym dostarczanie organizmowi optymalnej ilości witamin, mikroelementów i nienasyconych kwasów tłuszczowych jest niezbędne dla utrzymania odporności ustroju na optymalnym poziomie. Teraz można połączyć przyjemne z pożytecznym – czerpać przyjemność ze smaku potraw i jednocześnie dbać o swoje ciało.

Kupując proszek z jagód acai należy zwrócić uwagę na to, czy posiada on certyfikat autentyczności oraz czy jest dopuszczony do obrotu w Unii Europejskiej jako suplement diety. Produkt ten powinien być oferowany w sprzedaży w hermetycznym, zamkniętym fabrycznie opakowaniu. Preparat z jagód acai powinien być przechowywany w suchym i ciemnym miejscu, aby nie utracił pod wpływem światła i wilgoci swoich naturalnych korzystnych właściwości.

Dodaj komentarz