Sok z jagód acai

Brazylijskie jagody acai, nazywane w USA „brazylijską gorączką złota”, zdobyły w ostatnich latach bardzo dużą popularność jako skuteczne środki odchudzające, a zarazem preparaty zwalczające wolne rodniki oraz oczyszczające organizm z toksyn. Suplementy diety z acai berry występują pod różnymi postaciami – jedną z nich jest naturalny, gęsty sok wyciskany bezpośrednio ze świeżych owoców acai – nie zawiera on cukru, barwników ani sztucznych konserwantów.

Picie soku z jagód acai berry jest zalecane jako codzienny suplement diety odchudzającej oraz w celu detoksykacji organizmu. Picie soku z owoców acai nie zastępuje codziennej, zróżnicowanej i zbilansowanej diety odchudzającej, ani aktywności fizycznej – warunków koniecznych do trwałej i skutecznej utraty masy ciała, sok stanowi jedynie dopełnienie w drodze do zdrowia i szczupłej sylwetki.

Właściwości detoksykujące i odchudzające soku z jagód acai berry opierają się na działaniu poszczególnych zawartych w nim związków – posiada on w swoim składzie: antyoksydanty, polifenole (flawonoidy i antocyjany), egzogenne nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3, 6 i 9, witaminy A, B1, B2, B3, C i E oraz cenne pierwiastki, takie jak: fosfor, magnez, wapń, czy potas.

Regularne spożywanie soku z acai berry jest rekomendowane przede wszystkim jako środek wspomagający dietę redukującą masę ciała oraz w celu eliminacji z organizmu złogów toksyn. Ogromne ilości antyoksydantów zawarte w soku z owoców acai berry mają za zadanie inaktywować wolne rodniki, oczyszczać ustrój z występujących w nim toksyn oraz chronić przed chorobami nowotworowymi, przeciwdziałając mutacjom w DNA. Sok z jagód acai ma właściwości przyspieszające przemianę materii i wzmagające perystaltykę jelit, co pozwala zwiększyć tempo procesów trawiennych oraz szybko usunąć nagromadzone w ciele substancje szkodliwe. Po detoksykacji organizmu przychodzi czas na następny etap kuracji odchudzającej za pomocą soku z jagód acai, który polega na zwiększeniu ochoty podejmowania aktywności fizycznej. Dzięki zawartym w owocach acai berry związkom następuje szybsza regeneracja naszych sił w czasie wykonywania ćwiczeń. Efektem będzie utrata nadmiernej masy ciała bez efektu jo jo i zwiększenie wytrzymałości fizycznej.

Kolejną korzyścią wypływającą z picia soku z jagód acai berry jest wzmocnienie układu odpornościowego, mięśniowego i krwionośnego człowieka – ten proces przebiega za sprawą witamin i pierwiastków śladowych zawartych w owocach Euterpy warzywnej. Konsumpcja soku z jagód acai zapobiega arteriosklerozie i pozwala uregulować poziom cholesterolu we krwi, zapewniając wyraźną przewagę HDL nad LDL. Po dłuższym czasie spożywania soku z jagód acai zauważalna jest także wyraźna poprawa stanu skóry i jej przydatków – włosów i paznokci.

One thought on “Sok z jagód acai

  1. acai

    Bardzo fajny blog, na pewno będę tu jeszcze zaglądać. Znalazłam niezbędne informacje o tabletkach odchudzających z acai. Mam nadzieję, że będą skuteczne. Wrócę tutaj aby podzielić się swoimi rezultatami odchudzania.

Dodaj komentarz