Dieta odchudzająca acai

Czym jest dieta odchudzająca acai i na czym polega jej fenomen, oraz niezwykle szybkie zdobycie popularności w wielu krajach na całym świecie? Poniższy artykuł ma na celu dostarczenie odpowiedzi na to pytanie. Ponadto rozważymy kwestię, czy akurat ta dieta odchudzająca jest odpowiednia dla nas. Jak wiadomo wiele z „cudownych diet” jest przereklamowanych i często prowadzi do powrotu do wyjściowej masy ciała. Dlatego trzeba zastanowić się też, czy utrata nadwagi za pomocą diety odchudzającej acai jest trwała.

Dieta odchudzająca acai została spopularyzowana na świecie przez doktora Alexandra Schaussa, znanego amerykańskiego specjalistę w zakresie żywienia, który przez wiele lat badał właściwości zdrowotne acai berry. Terapia redukująca masę ciała na bazie owoców acai nie polega na spożywaniu wyłącznie jagód acai berry, które występują pod postacią suplementów. Rola jagód acai w tej terapii odchudzającej ma jedynie charakter uzupełniający – nie stanowią one pożywienia, które miałoby zastąpić racjonalną, zbilansowaną dietę, lecz są zażywane w celu dostarczenia organizmowi optymalnej dawki różnorodnych korzystnych związków, m. in. przeciwutleniaczy, nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin oraz mikroelementów. Oprócz zażywania owoców acai należy więc stosować codziennie różnorodną, zbilansowaną i niskokaloryczną dietę odchudzającą oraz regularnie podejmować aktywność fizyczną. Bez spełnienia tych warunków kuracja redukująca nadwagę wspomagana acai byłaby nieskuteczna.

Aby uzyskać mierzalne efekty wynikające ze stosowania tej diety należy stosować ją konsekwentnie i systematycznie codziennie przynajmniej przez miesiąc czasu. Jagody acai są dostępne w sprzedaży pod postaciami suplementów diety o różnym stężeniu ekstraktu z tych owoców. Dzięki procesowi liofilizacji – suszeniu bez utraty właściwości odżywczych – ekstrakt z jagód acai zachowuje wszystkie właściwości odżywcze naturalnych i świeżych owoców acai. Dieta odchudzająca acai polega na codziennym przyjmowaniu suplementów diety – są one dostępne w wielu różnych formach – koktajli, soków, kaw, tabletek, powlekanych kapsułek – i to do nas należy wybór tej najbardziej odpowiedniej postaci produktu uzupełniającego dietę. W przypadku wątpliwości co do wyboru właściwego suplementu wskazana jest konsultacja z farmaceutą.

Rola kuracji odchudzającej acai polega przede wszystkim na przyspieszeniu metabolizmu tłuszczów, detoksykacji organizmu i zmniejszeniu łaknienia. Wszystkie te właściwości prowadzą do skutecznego zmniejszenia masy, ciała, a co za tym idzie do obniżenia obciążenia układów sercowo-naczyniowego, kostnego i mięśniowego oraz immunologicznego. Sprawia to, że możemy nie tylko cieszyć się szczupłą piękną sylwetką, ale i odzyskać dobry stan zdrowia.