Odchudzanie

Brazylijskie jagody acai zdobyły wielką popularność na całym świecie jako skuteczne i bezpieczne suplementy diety odchudzającej. Postaramy się wyjaśnić w przystępny sposób na czym opiera się działanie preparatów z owoców acai jako środków wspomagających odchudzanie. Jak wykazały liczne badania naukowe, acai berry nie są ani supresantami apetytu, ani klasycznymi substancjami wywołującymi spalanie tkanki tłuszczowej. Działanie wspomagające jagód acai w diecie odchudzającej polega na przyspieszaniu zachodzących w organizmie reakcji metabolicznych, które są nieodzownymi procesami pozwalającymi na zachowanie funkcji życiowych ustroju.

Ekstrakt z owoców acai wspomaga utratę masy ciała w naturalnym i zdrowym tempie, a po zakończeniu terapii odchudzającej zapobiega powstawaniu efektu jo jo. Dzięki licznym i różnorodnym właściwościom odżywczym jagody acai berry uzupełniają niedobory składników pokarmowych, które często pojawiają się w kuracjach mających na celu utratę masy, przeważająco opartych na diecie redukcyjnej. Suplementy z owoców palmy acai wspomagają skuteczną, naturalną i przede wszystkim bezpieczną redukcję nadmiernej masy ciała.

Południowoamerykańskie jagody acai wpływają stymulująco na przemiany metaboliczne – dzięki acai berry przyspieszane jest tempo zachodzenia reakcji rozkładu substancji odżywczych, zwłaszcza przemian tłuszczów. Wzrost tempa metabolizmu utrzymuje się również po zakończeniu kuracji, co pozwala znacząco zmniejszyć ryzyko pojawienia się efektu jo jo po zakończeniu odchudzania. Suplementy diety z jagód acai są pomocne w regulowaniu procesów trawiennych oraz zmniejszają łaknienie. Acai berry pomagają optymalnie zbilansować codzienne odżywianie, jednakże samo zażywanie suplementów diety na ich bazie nie jest wystarczające do uzyskania obniżonej masy ciała. Preparaty uzupełniające dietę na bazie jagód acai nie mogą zastąpić pełnowartościowej, zróżnicowanej diety redukcyjnej połączonej z wysiłkiem fizycznym, a jedynie stanowią ich dopełnienie. Suplementy diety zawierające ekstrakt z jagód acai dostarczają organizmowi optymalnych dawek witamin i mikroelementów, przez co chętniej i łatwiej podejmujemy wysiłek fizyczny. Z czasem zwiększa się także nasza wytrzymałość, a czas regeneracji organizmu po wysiłku skraca się. W efekcie czujemy większą motywację do uprawiania sportu, który jest nieodzowny dla zachowania zdrowia układu ruchu oraz systemu sercowo-naczyniowego.

Dodaj komentarz