Opinie

Popularność jagód acai sprawiła, że coraz więcej osób zdecydowała się na sprawdzenie ich właściwości na sobie, nic więc dziwnego, że o acai berry krąży wiele różnych opinii. Większość z recenzji ich amatorów stanowią doświadczenia osób, które przetestowały na sobie ich właściwości odchudzające. Wielu kuracjuszy, którzy mieli szansę je zastosować, chwali sobie te owoce przede wszystkim za zmniejszanie łaknienia oraz za przyspieszenie leniwej do tej pory przemiany materii, która doprowadziła w przeszłości do powstania znacznej nadwagi. Za powstające w czasie ich zażywania uczucie sytości odpowiedzialny jest błonnik zawarty w preparatach z jagód acai. Sprawia on, że w naturalny sposób hamowany jest zwrotnie zlokalizowany w podwzgórzu ośrodek głodu, a to właśnie zmniejszenie uporczywego uczucia łaknienia jest pierwszym krokiem do utraty masy ciała.

Osoby odchudzające się za pomocą suplementów z jagód acai doceniają je także jako skuteczne środki pozwalające na oczyszczanie organizmu z toksyn. Większość osób stosujących suplementy diety z acai berry po przejściu etapu detoksykacji ustroju czuje zwiększony przypływ energii witalnej i chętnie podejmuje wysiłek fizyczny. Osoby odchudzające się z wykorzystaniem jagód acai chwalą sobie ich skuteczność i trwały efekt w walce z otyłością, z którą nie mogły sobie poradzić od wielu lat.

Wiele osób stosujących dietę wspomaganą suplementami z jagód acai uważa, że poprawiło się ich samopoczucie, obniżył poziom stresu, łatwiej zapadają w one w zdrowy głęboki sen. Ankietowani, którzy skorzystali z szansy, jaką daje uzupełnianie codziennej diety owocami acai, zauważyło u siebie poprawę wyglądu i kolorytu skóry oraz jej wyraźne odmłodzenie. Badania krwi, którym poddano osoby przyjmujące regularnie acai berry, wykazały znaczące obniżenie poziomu szkodliwego cholesterolu do wartości mieszczących się w normie, przez co poprawie uległ stan naczyń krwionośnych i mięśnia sercowego, co jest istotą profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych, takich jak zawał serca czy miażdżyca.

Istnieje wiele pozytywnych opinii dotyczących jagód acai. Na pewno jedną z wiarygodnych jest ta, że dzięki zawartości antyoksydantów pomagają one w walce z nadciśnieniem – jednym z największych zagrożeń cywilizacyjnych naszych czasów, wynikającym z siedzącego trybu życia, spożywania wysoko przetworzonej żywności, nadmiernej ekspozycji na stres i życia w zanieczyszczonym środowisku, czego większość z nas niestety nie jest w stanie zmienić, ze względu na konieczność wykonywania pracy i utrzymywania rodziny.

Co ciekawe, nie tylko osoby walczące o uzyskanie niższej masy ciała korzystają z dobrodziejstw tych brazylijskich owoców. Część respondentów to osoby czynnie zaangażowane w zajęcia sportowe, które wymagają dużych ilości energii. Przyznają one, że po regularnym stosowaniu suplementów diety opartych na jagodach acai zauważyły u siebie przypływ energii witalnej. W momencie podejmowania przez nich intensywnego wysiłku fizycznego zaobserwowali oni u siebie większą niż wcześniej ochotę do wykonywania wymagających znacznej wytrzymałości fizycznej ćwiczeń. Osoby te są zdania, że zażywanie suplementów diety z jagód acai wspomaga pracę mięśni i usuwa uczucie zmęczenia, nawet przy znacznym nasileniu aktywności fizycznej.

Reasumując, suplementy diety z jagód acai są w opinii osób, które zdecydowały się je wypróbować, przede wszystkim środkiem wspomagającym odchudzanie. Ich podstawowe działanie w diecie odchudzającej opiera się na zawartości błonnika, który pęczniejąc w żołądku wyraźnie zmniejsza uczucie łaknienia. Acai berry uchodzą także w opinii respondentów za środek przyspieszający tempo reakcji metabolicznych i dostarczający dodatkowych pokładów energii na co dzień.

Dodaj komentarz