Tabletki acai

Jagody acai berry są popularnym suplementem diety odchudzającej. Znane są również ze względu na szereg innych właściwości prozdrowotnych, odżywczych i energetycznych. Acai berry docierają do Europy i USA w postaci przetworzonej, ale zachowując jednocześnie wszystkie właściwości świeżych owoców, co jest możliwe dzięki zastosowaniu technologii liofilizacji, czyli specjalnemu procesowi suszenia, pozwalającemu na zachowanie naturalnego bogactwa witamin i mikroelementów jagód acai.

W sprzedaży oferowanych jest wiele różnych produktów uzupełniających dietę z wyciągiem z jagód acai. Różnią się one przeznaczeniem, stężeniem ekstraktu z jagód acai, postacią podania, oraz oczywiście ceną. Preparaty te są oferowane przez wielu producentów polskich i zagranicznych, a ich ceny plasują się w różnych przedziałach cenowych. Jednymi z ich popularniejszych postaci farmaceutycznych są tabletki. Uchodzą one – obok koktajli – za jedne z najskuteczniejszych środków wspomagających dietę redukującą masę ciała. Ich skuteczność wynika z bardzo wysokiego stężenia ekstraktu z acai berry w porównaniu do innych form środków opartych na wyciągu z tych owoców.

Tabletki z jagód acai berry nie mogą być traktowane jako substytut codziennej, zbilansowanej diety i wysiłku fizycznego, niezbędnych do utrzymania właściwej masy ciała po kuracji odchudzającej, bez narażania się na ryzyko wystąpienia efektu jo jo. Preparaty te stanowią jedynie uzupełnienie diety redukcyjnej – ich rolą jest przede wszystkim uregulowanie procesów metabolicznych oraz oczyszczenie organizmu ze zgromadzonych w nim toksyn. Tabletki z jagód acai dzięki bardzo wysokiej zawartości antyoksydantów pełnią ważną funkcję w zwalczaniu wolnych rodników, które przedostają się do ustroju z zanieczyszczonego środowiska naturalnego oraz z wysoko przetworzonego pożywienia, pełnego sztucznych konserwantów i barwników (droga egzogenna). Nie należy jednak zapominać, że wolne rodniki powstają także endogennie – w czasie reakcji przebiegających wewnątrz ustroju. Nadmierna ekspozycja na wolne rodniki prowadzi do szybszego starzenia się organizmu i podwyższenia ryzyka powstawania zmian nowotworowych. Dlatego ich inaktywacja ma tak ważne znaczenie w ich profilaktyce.

Jeżeli chodzi o dawkowanie tabletek acai berry, to w kuracji odchudzającej zaleca się zażywanie od 1 do 2 sztuk preparatu na dobę. Pierwsze efekty wspomagania kuracji odchudzającej tabletkami z wyciągiem z jagód acai widoczne są po ok. 2 tygodniach od rozpoczęcia ich stosowania. Opakowanie bezpośrednie tabletek z wyciągiem z acai berry zawiera zazwyczaj 60 tabletek, które przy regularnej i konsekwentnej kuracji redukującej masę wystarczają najczęściej na 30 dni terapii.

Ważną kwestią w przypadku każdego preparatu uzupełniającego dietę jest wybór miejsca, w którym się w niego zaopatrujemy. Najbardziej godne polecenia jest zamówienie tabletek z jagód acai bezpośrednio ze stron internetowych ich renomowanych producentów. Decydując się na zakup tabletek na bazie jagód acai od wytwórcy możemy mieć pewność co do ich autentyczności, bezpieczeństwa przechowywania, ważności terminu przydatności do spożycia oraz deklarowanych na etykiecie produktu właściwości.

2 thoughts on “Tabletki acai

  1. Krzysztof Post author

    Specyfików ze znikomymi właściwościami jagody acai jest całe krocie, ale tylko AcaiBeryy900 w swoim składzie dzierży całkowity potencjał jagody, dając tego odzwierciedlenie w moim samopoczuciu i wyglądzie.

  2. Kasia

    Gdzie najtaniej można kupić tabletki acai berry 900? W aptekach ten suplement diety nie jest możliwy do dostania. Czy jedyna drogą nabycia jest Internet?

Dodaj komentarz